No 8. līdz 11. jūlijam Latvijā viesosies viens no pazīstamākajiem meditācijas skolotājiem pasaulē Venerable Pa-Auk Tawya Sayadaw.
„Labākais veids, kā iegūt skaidrību par sevi un par pasauli, ir apgūt meditācijas mākslu. Meditācija - tas ir vienīgais ceļš un to nevar aizstāt nekas cits." (Ven. Dammadipa)
Pa-Auk Tavja Sajado (Venerable Pa-Auk Tawya Sayadaw) jeb Pa-Auk Sajado (Pa-Auk Sayadaw), kā viņš tiek uzrunāts neformālākās situācijās ir Teravādas Budisma mūks un skolotājs.
Teravādas Budisms jeb Vecajo mācība joprojām ir garīgās kultūras pamats Šrilankā, Taizemē un Mjanmā (Birmā). Tiek uzskatīts, ka tieši šī tradīcija visnemainīgāk ir saglabājusi Budas mācību.
Pa-Auk Sajado ir augstu respektēts meditācijas skolotājs visās Budisma tradīcijās. Viņš ir abats un galvenais skolotājs Pa-Auk Meža klosterī (Pa-Auk Forest Monastery), kas ir lielākais meditācijas klosteris Birmā. Klosterim ir filiāles visos Birmas reģionos un arī ārzemēs, piemēram, Šrilankā.
Pa-auk Sajado pēdējos gados meditāciju māca retrītos* visā pasaulē - Šrilankā, Honkongā, Taivānā, Japānā, ASV, Lielbritānijā, Malaizijā, Dienvidkorejā un Latvijā ieceļo uz īsu brīdi no sava retrīta Vācijā, jaunuzceltajā un lielākajā Mahajānas Budistu klosterī Pagoda Phat Hue.
Godājamo skolotāju Pa-auk Sajado ceļojumā pavadīs vēl divi augstu respektēti skolotāji ar dziļu meditācijas pieredzi un plašām zināšanām par Pa-auk Sajado mācību - Godājamais skolotājs Dammadipa (Venerable Dhammadipa) un Godājamā skolotāja Sajalai Susila (Sayalay Susila). Šie abi skolotāji ir paša Pa-auk Sajado atzīti Budas mācības Pa-auk Sajado meditācijas metožu skaidrotāji Rietumos.
Plašākai publikai būs pieejamas meditācijas un Lekcijas Rīgā.
7. jūlijā 19.00 Jaunā Rīgas Teātra mazajā zālē - Godājamais skolotājs Dammadipa
8. jūlijā 19.00 Jaunā Rīgas Teātra mazajā zālē - Godājamā skolotāja Sajalai Susila
10. jūlijā 18.00 Jaunā Rīgas Teātra lielajā zālē - Godājamais skolotājs Pa-auk Sajado
Ieeja par ziedojumiem.
Organizatori lūdz veikt ziedojumus, lai segtu skolotāja brauciena izdevumus, kā arī, lai sekmētu meditācijas centra izveidi Latvijā.
Uz Latviju Godājamo skolotāju Pa-Auk Tavja Sajado ir uzaicinājis uzņēmējs, aktieris un mecenāts Juris Baratinskis, kurš gadu meditēja Pa-Auk klosterī Birmā. Juris Baratinskis ir daudzu oriģinālu ideju un projektu autors ārpus Latvijas, sadarbojas ar Alvi Hermani un pasaulslaveno izdevniecības ģēniju Taschen. „Mani mūka kārtā ordinēja pats Pa-Auk Sajado, tajā laikā mans mūka vārds bija Bhikkhu Nibbana Gavaesaka. Pa-Auk Sajado neapšaubāmi ir tīrradnis un pārstāv visnopietnāko un respektablāko meditācijas skolu pasaulē. No Pa-Auk vizītes Latvijā ir atkarīgs būt vai nebūt brīnumam Latvijā. Ja Latvijā būs pietiekami liela interese un atsaucība par augstākajām vērtībām, tad šeit taps pasaules nozīmes meditācijas centrs", saka Juris Baratinskis.
Skolotāja Pa-Auk Sajado vizītes Latvijā pirmie atbalstītāji:
2. Daļa
Dammadipa par godājamo skolotāju Pa-Auk Tavja Sajado raksta:
„Labākais veids, kā iegūt skaidrību par sevi un par pasauli, ir apgūt meditācijas mākslu. Meditācija - tas ir vienīgais ceļš un to nevar aizstāt nekas cits.
Lai to veiksmīgi apgūtu, bez paša pūliņiem vajadzīgas vēl divas lietas: pirmkārt, kompetents skolotājs, kurš labi apguvis attiecīgo tradīciju, un, otrkārt, mācību sistēma, kuras pamatā ir skaidri strukturizētas metodes.
Ja aplūkojam valstis, kurās tiek mācīta Teravādas budisma tradīcija, tad varam secināt, ka mūsdienās meditācijas tradīcija un metodoloģija vislabāk saglabāta Birmā vai Mjanmā.
Tā, piemēram, Birmā līdz pat šodienai māca un praktiski apgūst dažādas meditācijas metodes, kā arī regulāri un sistemātiski sniedz un izskaidro meditācijas instrukcijas.
Labākais darbs modernajā Teravādas budisma tradīcijā, kurā sīki aprakstīts meditācijas ceļš un metodes, ir pirms divpadsmit gadiem iznākušais godājamā skolotāja Pa Auk Tawya Sayadaw darbs piecos sējumos ar nosaukumu „Ceļš uz apskaidrību jeb Nibbanu" (Nibbànagàminipañipadà - pali val.).
Par savu aktīvo darbošanos un ieguldījumu Teravādas budisma tradīcijas attīstībā godājamais skolotājs Acinna Mahathero jeb Pa-auk Sajado kā viņu sauc mūka vārdā, saņēma augstāko atzinību, ko vien Birmā var piešķirt mūkam.
Cik man zināms, tad mūsdienās ne dienvidu, ne arī ziemeļu budismā nav tādas salīdzināmas meditācijas sistēmas, kas meditētājiem spētu sniegt zināšanas par pilnīgu, meditatīvu tradīciju, un proti, ne tikai iemācoties teoriju, bet iegūstot arī meditācijas pieredzi.
Pēc manas necilās šīs tradīcijas skolotāja pieredzes bieži tie jogi, kuriem nav teorētisko zināšanu, mācās daudz labāk nekā tie, kuri jau ilgi nodarbojušies ar budisma teorijām.
Lai Budas mācības patiesība, kā to mācījis arī tēvs Sayadaw, ienes vairāk gaismas mūsdienu cilvēku dzīvē un palīdz viņiem atbrīvoties no ciešanām!"
* retrīts - no angļu val. retreat - nošķirtība, vientulība, nozīmē īpaši organizētus apstākļus, kuros tiek apgūta un praktizēta meditācija.
Latvijas Teravādas Budisma biedrība
Reģistrācijas numurs: 40008091614
Juridiskā adrese: Rīga, Sniedzes iela 13, LV-1015
SWEDBANK
SWIFT: HABALV22
IBAN: LV78HABA0551010398468
Maksājuma mērķis: „Pa-Auk Sajadaw Vizīte Latvijā"
LTBB ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.
Pielikums:
Dokumenta sagatavošanas datums: 4.07.2009.
Atbildīgās kontaktpersonas:
Juris Baratinskis
Tālrunis: +371 29213093
Andis Sīlis
Tālrunis: +371 29225580
Juris Kalinka
Tālrunis: +371 27060889
E-pasts: ltbbiedriba@gmail.com
Sīkāka informācija www.anjali.lv