—

Godājamais Pa-Auk Tawya Sayadaw

Godājamais Ačinna (Acinna), parasti uzrunāts kā Pa-Auk Tawya Sayadaw un neformālākās situācijās kā Pa-Auk Sayadaw ir abats un galvenais skolotājs Pa-Auk Meža klosterī (Pa-Auk Forest Monastery). Sayadaw ir birmiešu pagodinošs tituls, kura nozīme ir „cienījams skolotājs".
Godājamais skolotājs Pa-Auk Sayadaw
Sayadaw ir dzimis 1934.gadā Leigh-Chaung ciematā, Hinthada pilsētas apgabalā, deltas reģionā aptuveni 100 jūdzes uz ZR no galvaspilsētas Yangon. 1944.gadā desmit gadu vecumā viņš ordinējās kā mūks māceklis (samanera) sava ciemata klosterī. Nākamos desmit gadus viņš dzīvoja kā skolnieks-novice, studēja Pali tekstus (Vinaya, Suttas un Abhidhamma) dažādu skolotāju vadībā. Viņš nokārtoja 3 Pali valodas eksāmenus vēl būdams novice.

1954.gadā 20 gadu vecumā Sajadotika ordinēts kā bhikkhu (māceklis). Viņš turpināja Pali tekstu studijas izglītotu vecāko mūku vadībā. 1956.gadā viņš nokārtoja prestižos Dhammacariya eksāmenus, kas ir līdzvērtīgi bakalaura grāda iegūšanai Budisma Pali studijās un Dammas Skolotāja grāda piešķiršanai.
Nākamos astoņus gadus Sajado turpināja savu Dammas izpēti , ceļojot pa Mjanmu (Birmu), lai mācītos pie dažādiem plaši pazīstamiem skolotājiem.

1964.gadā sava desmitā Lietus retrīta (vassa) laikā, viņš pievērsa savu uzmanību savas meditācijas prakses intensificēšanai un sāka praktizēt mājošanu mežā. Lai arī viņš turpināja studēt Pali tekstus, viņš meklēja un ieguva apmācību no cienījamiem tā laika meditācijas skolotājiem.

Nākamos sešpadsmit gadus, viņš mitināšanos mežā izvirzīja par savu primāro praksi. Viņš pavadīja šos gadus Mjanmas dienvidos Mon provincē. Šajā periodā viņš dzīvoja ļoti vienkāršu dzīvi, veltot savu laiku meditācijai un Pali tekstu studijām.

Pa-Auk Sayadaw meditācijā

1981.gadā Sajado saņēma ziņu no Pa-Auk Meža klostera abata, Godājamā Aggapañña. Abata nāves stunda bija tuvu un viņš lūdza Godājamo Ačinnu rūpēties par viņa klosteri. Piecas dienas vēlāk Godājamais Aggapañña nomira. Kā jaunais klostera abats Godājamais Ačinna kļuva pazīstams kā Pa - Auk Tavja Sajado. Lai arī viņš pārraudzīja klostera dzīves organizāciju, lielāko daļu laika Sajado veltīja nošķirtībā, meditējot bambusa būdā mežā, kurš klāja neapdzīvotu kalnu grēdu, kura stiepās Taung Nyo kalnu grēdas pakājē. Šis apgabals vēlāk kļuva pazīstams kā „Augšējais klosteris" (Upper Monastery).

Pa-Auk Meža klosteris

Kopš 1983.gada gan mūki, gan laicīgie cilvēki ir apmeklējuši Sayadaw, lai apgūtu meditāciju. Meditētāji no ārvalstīm sāka ierasties klosterī 1990-to gadu sākumā. Tā kā Sayadaw labā slava pakāpeniski izplatījās, tā arī „Augšējais klosteris" pakāpeniski izpletās un no vienkāršas bambusa būdas un saujiņas skolnieku pārtapa par klosteri ar vairāk kā 250 kuti (meditētāju būdiņām) mežā, lielu divstāvu meditācijas zāli vīriešiem, bibliotēku ar biroju, datorttelpu un vīriešu guļamtelpām zemākajos stāvos), klīniku, slimnīcu, ziedojumu saņemšanas zāli, divstāvu ēdnīcu un Sayadaw pieņemšanas zāli un mītni.

„Lejas klostera" (Lower Monastery) telpas ietver vairāk kā 180 būdiņas, jaunu virtuvi un trīs stāvu meditācijas zāli sievietēm, kura ietver guļamtelpas pirmajā stāvā un piecstāvu kopmītni, kura vēl tiek būvēta.

Patlaban Pa-Auk Meža klosterī uzturas vairāk kā 130 ārvalstu mūki, mūķenes un laicīgie praktizētāji . Trīs mēnešu garā Lietus retrīta laikā klostera iemītnieku skaits ir aptuveni 600 līdz 700 mūki un mūķenes. Dažkārt svētku laikā kopā ar laicīgajiem cilvēkiem klostera iemītnieku skaits sasniedz 1500 cilvēku.

god. Sajado runā par Dammu Meža klostera hallē

1997.gadā Sayadaw publicēja savu brīnumu sacerējumu (Magnum Opus- lat. val.) apjomīgu piecu sējumu grāmatu ar nosaukumu „Prakse, kas ved uz Nirvānu", kurā sīki izskaidroja mācību, papildinot to ar bagātīgiem citātiem no Pali tekstiem (patlaban grāmata ir publicēta tikai birmiešu un singalu valodās).

1999.gada 4.janvārī, publiski atzīstot Sayadaw sasniegumus, valdība viņam piešķīra titulu Agga Maha Kammatthanacariya, kurš nozīmē "Augsti cienījamais meditācijas skolotājs".

Raksts 2

ŠEIT... Pa-Auk Meža Klostera Mājas lapa

Uz sākumu